Přijímací zkoušky

Následující informace Vám informační systém školy pošle nejpozději 14 dní před konáním zkoušek. Pokud Vám informace nedojdou, zkontrolujte prosím spam nebo kontaktujte školu telefonicky. Jsme Vám k dispozici.

Pro přijetí ke studiu je potřeba vykonat přijímací (talentovou) zkoušku.

V roce 2024 budou probíhat přijímací zkoušky v týdnu od 3. června do 7. června.

Ze zkoušek není potřeba mít strach. Posuzujeme nejen míru nadání, ale i sociální a komunikační vyzrálost uchazečů.

Hudební obor

Termín je od 3. června do 7. června. a bude probíhat v učebně hudebního oboru (použijte prosím hlavní vchod, učebna se nachází ve 2.NP)

Pro hladký průběh zkoušek v hudebním oboru je nutné rezervovat si konkrétní den a čas, kdy se ke zkoušce dostavíte.

REZERVACE ZDE

(odkaz bude aktivní od začátku měsíce května)

 

Pro přijetí do hudebního oboru vyžadujeme zpěv lidové písně, vytleskání zadaného rytmu, dokončení hudebního motivu, event. zopakování dané melodie. Žák může také předvést jakékoli osobní dovednosti v oboru (čtení not, nacvičené skladby apod.). Časová náročnost zkoušky je cca 15 minut.

 

Taneční obor

Termín zkoušky bude v týdnu od 3. června do 7. června. Zkouška proběhne v učebně tanečního oboru (použijte prosím boční vchod, učebna je naproti společenskému sálu ve 3.NP).

  • Pro přijetí do tanečního oboru se posuzují pohybové a rytmické předpoklady budoucího žáka. Také se sleduje schopnost práce v kolektivu. Na přijímací zkoušku si s sebou prosíme doneste cvičební oblečení, které nebude uchazeči bránit v pohybu. Časová náročnost zkoušky je cca 30 minut. Zkouší se v kolektivu s ostatními uchazeči, simuluje se tím atmosféra výuky.

 

Výtvarný obor

Termín zkoušky bude v týdnu od 3. června do 7. června. Zkouška proběhne v učebně výtvarného oboru (použijte prosím hlavní vchod, učebna se nachází ve 2.NP)

  • Pro přijetí do výtvarného oboru přinesou žáci některé vlastnoručně malované či kreslené výtvarné práce, plastiky nebo jiné výtvarné objekty. Při přijímací zkoušce bude zadaná práce na konkrétní téma. Časová náročnost zkoušky je cca 60 - 90 minut. Na přijímací zkoušku si s sebou prosíme doneste "pracovní" oblečení, které je možné při výtvarné činnosti ušpinit. Zkouší se v kolektivu s ostatními uchazeči, simuluje se tím atmosféra výuky.

 

Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí bude známé do třiceti dnů od vykonání zkoušky a budete o něm informovaní elektronicky i písemně.

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru